Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle Bismil Hükümet Konağı önünde Pazar akşamı saat: 21:00 başlayacak olan etkinliğe tüm Bismillileri davet etti.

15 Temmuz darbe gecesi olduğu gibi yine tek vücut olacağımızı ifade eden Başkan Vekili Yüksel, 15 Temmuz ruhunun yaşatılacağı etkinliğe tüm Bismillileri davet etti.
Başkan Yüksel, Halkımızın, 15 Temmuz gecesi milli iradeye sahip çıktığını ifade ederek, “İhaneti asla unutmayacak, unutturmayacağız. Ülkemizi, devletimizi, Milli irademizi gasp etmeye kalkışan FETÖ Paralel İhanet Çetesi ve tüm işbirlikçilerine meydanlardan bir kez daha haykıracağız. Milletimizin şanlı direnişini kutlayacak, canını seve seve vatan uğruna veren aziz şehitlerimizi rahmetle anacağız. 15 Temmuz Pazar akşamı bütün vatandaşlarımızla birlikte Hükümet konağı önünde gerçekleştireceğimiz 15 Temmuz etkinliğine davet ediyoruz. ” diye konuştu.
 

 Yazar Talha UĞURLUEL’de Aramızda Olacak


Program hakkında bilgi veren Başkan Yüksel, “ 15 Temmuz Pazar akşamı saat 21:00’de Hükümet Konağı önünde istiklal marşı ile programımız başlayacaktır.  Kuran tilaveti ve tasavvuf müzikleri ile devam eden programımıza araştırmacı yazar Talha Uğurluel’in konuşması ve sinevizyon gösterileri ile son bulacaktır.
Başkan Yüksel son olarak, “Hain darbe kalkışması sırasında hakka yürüyen 249 vatan evladına Allahtan rahmet, geride kalan ailelerine metanet ve sabır, gazilik mertebesine erişen kardeşlerimize de şükranlarımızı belirtir, 15 Temmuz dolayısıyla gerçekleştireceğimiz anma etkinliğimize tüm Bismillilerin katılımlarını beklediğimizi belirtir, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.