Bismil’de 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

 

Bismil’de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Hükumet Konağın bahçesine çelenk konulmasıyla başladı.
 
Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bismil Garnizon Komutanı Yüzbaşı Alper Akça yaptı.
Akça, Bizlerin bugün dahi kutlarken büyük onur duyduğumuz bu zaferi bizlere kazandıran başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyor ve Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz. Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun. 30 Ağustos Zaferi milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bağımsızlık meşalesinin ebediyen yanacağı bir zaferdir. Bu güzel Zafer bayramımız kutlu olsun dedi.
Program, Bismil Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel’in verdiği resepsiyonda tebrikleri kabulü ile sona erdi.
Hükümet Konağın bahçesinde düzenlenen programa, Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Alper Akça, Bismil İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Boyacıoğlu, Bismil Akpari İlçe Başkanı Mehmet Kızılkaya,  İlçe Milli Eğitim Aydın Ak, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, daire amirleri,  gaziler, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri,