İlçemizde ÖSYM Sınav Koordinasyon Kurul Toplantısı yapıldı

 
Bismil Kaymakamı ve Bismil Belediye Başkanımız Sayın Turgay Gülenç başkanlığında ÖSYM Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı.

2017 yılı ÖSYM Başkanlığı’nın uygulayacağı sınavlar ve 12 Mart 2017 Pazar Günü yapılacak olan YGS sınavı öncesinde sınavın huzur ve güven içerinde geçmesini sağlamak amacıyla Bismil Kaymakamlığı Toplantı salonunda “Sınav Koordinasyon Kurulu” toplantısı yapıldı.

Gerekli Tedbirler Alındı

ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan sınav güvenlik tedbirlerinin ele alındığı toplantıda; sınav öncesinde, sınav gününde ve sınav sonrasında yapılacak çalışmalara ilişkin gündem maddeleri görüşüldü.

Sessizlik Sıfır Seviyesinde Olmalı”

Sınav günü sessizlik sıfır seviyede olması gerektiğini vurgulayan Kaymakamımız Sayın Gülenç, şunları kaydetti: ”12 Mart’ta yapılacak olan YGS sınavı öncesi ve sınav günü alınacak tedbirleri ele aldık. Pazar günü yapılacak olan sınavda binlerce öğrencimiz sınavda ter dökecek. Sınav gününde nüfus cüzdanlarını kaybeden adaylar sınava alınmadığından dolayı, sınav günü 07.00 ile 10.15 saatleri arasında Bismil nüfus dairesi açık olacak. Sınav yapılacak olan alanların çevresinde araç kornası çalınmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Okulların içerisinde ve çevresinde sessizlik sıfır seviyede olmalı. Her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlama vs. konvoyları oluşturulması, bina hafriyat yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültü yapılmamalıdır. Emniyet ve Jandarma her türlü güvenlik önlemlerini alacaklar. Sınav yapılacak yerlerde, sınav öncesi ve sonrasın da gerekli tedbirler üst seviyede tutulacaktır,”ifadelerini kullandı.

Öğrencilere dikkat…. Bunu Okumadan Sınava Girmeyin

İlçe Milli eğitim Müdürü Aydın Ak, 2017 yılında ÖSYM’de yapılan değişiklikler konusunda önemli uyarılarda bulunuldu;

09:45’ten sonra kimse sınava alınmayacak

2017 yılında bazı farklı değişikliklerin olduğunu altını çizen AK; “Sınava 15 dakika kala herkesin sınava gireceği sınıfta olmalı ,Bu süreden sonra hiçbir öğrenci sınava alınmayacak, Yani sınav saat 10:00 ‘daysa herkes  09:45’te yerinde olmalı, 09:45’ten sonra gelen öğrenci kabul edilmeyecektir. Öğrenciler bunu dikkate alarak bir saat önce sınav yerinde bulunmalıdır.dedi.

Ak “Ayrıca  Sınav dan 1 saat 15 dk önce (08:45) sınav binalarına alınmaya başlanacaktır. Öğrenciler yanlarına Sınav giriş belgesi ile beraber Türkiye Cumhuriyeti Nüfus cüzdanı,Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartı , Pasaport(Süresi geçerli), Kuzey Kıbrıs Kimlik Kartı ve Geçici Kimlik belgelerinden biri ile sınava alınacak aksi taktirde sınava girilmeyecektir,ifadelerini kullandı.

Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Sayın Turgay Gülenç başkanlığında yapılan Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısına; Dicle Üniversitesi ÖSYM Koordinatör başkanı Prof.Dr.Davut Karaaslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ve Bismil Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Reşat Esgici, İlçe Emniyet Müdürü Hakkı Öztürk ve İlçe Jandarma Kom. Kd. Binbaşı Hasan Karaşeyho katıldı.