Başkan Gülenç, Kutlu Doğum Etkinliğine Katıldı
 
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (s.a.v), Kutlu Doğum'u münasebetiyle Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç Üçtepe Köyünde yapılan Kutlu doğum etkinliğine katıldı.
 
Programa Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Kurum müdürleri ,vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
Okunan Kur-an'ı Kerim tilaveti sonrası  konuşan İlçe Müftü Ahmet Durmuş, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yılki Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin temasının Hz. Peygamber ve Güven Toplumu olarak belirlendiğini söyledi.
İlçe Müftü Ahmet Durmuş; Her Yıl Diyanet başkanlığı tarafında, toplumumuzdan kaybolan değerlerimizden birini ilgilendiren bir tema ele alınmaktadır.
Bu Tema ise “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olarak belirlenmiştir. Çünkü eşimiz bize güvenmiyor, bizler çocuklarımıza güvenmiyoruz. Dolaysıyla toplumuzda bir güven sorunu vardır.  Halbuki H.z. Adem ve diğer bütün peygamberler  güveni tesis etmek için gönderilmiştir, ifadelerini kullandı.
 Gülenç “Dayanışma ve Kardeşlik Ruhunu Pekiştiriyor”
 Kutlu Doğum Haftası etkinliği kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek, peygamberimizin doğum sevincini paylaşan Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, bu anlamlı etkinliklerin Peygamberimiz Hz. Muhammed’in örnek yaşantısını ve kişiliğini daha iyi tanıyıp, insanları kardeşliğe, hoşgörülü olmaya yöneltmesinin yanı sıra; iyiliğin hâkim olarak, dayanışma ruhunun geliştirilmesine katkı sağlaması açısından da çok önemli kazanımlar ortaya çıkardığını kaydetti.
Daha sonra Başkan Gülenç; Üçtepe Ortaokulunda yapılan kutlu doğum etkinliğine katılan öğrencilerle sohbet ederek yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri verdi.
 Program sonrasında çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verildikten sonra program sona erdi.